Jaký e-mail potřebujete:

Pracovní korespondence

Chcete napsat obchodní dopis pro zákazníky, oslovit e-mailem obchodní partnery, sdělit něco kolegům či komukoliv z oboru. Může jít o běžnou komunikaci, ale i o speciální příležitosti.

 

Soukromý dopis

V privátním životě potřebujete komunikovat s úřady, napsat stížnost, žádost, podat vysvětlení atd. Nebo byste rádi sepsali osobní dopis či osobní přání blízkému člověku, partnerovi, rodičům.

Chcete upravit napsaný e-mail

Nejste si jisti, jestli je text e-mailu srozumitelný a vypovídající. Není to nuda? Pochopí vůbec adresát, co mu chcete říct a co byste rádi, aby udělal? Probereme to spolu.

 

„Je fajn si aspoň občas připomenout, že e-mail nepíšeme svému monitoru, ale živému člověku. Nevadí, když adresáta neznáme. Nemusíme být osobní, stačí když budeme lidští.“  

Jak to celé probíhá?

1Než začnu

Dohodneme se na zadání: jestli jde o pracovní, nebo soukromý e-mail, kdo má být jeho adresátem a co mu potřebujete napsat. Vyžádám si od vás podklady. Jestli jsme se dohodli na osobním přání nebo dopisu, požádám vás o vyplnění dotazníku, abych se dozvěděla víc o vás a adresátovi.

2Jdu na věc

Pustím se psaní. Pokud jste si e-mail zčásti napsali sami a dál si nevíte rady, upravím text a dopíšu ho podle potřeby a vašich představ.

3Čas na vaše připomínky

Teď jste na řadě vy se zpětnou vazbou. Je důležité vědět, co vám na textu nesedí, abychom ho doladili. Je také možné, že vám některé výhrady budu vymlouvat (ve vašem zájmu).

4Jazyková korektura

Na závěr zbývá text několikrát pročíst, abych opravila překlepy a případné nedotaženosti.

Kolik moje služby stojí?

Asi tolik (přesnou cenu vám napíšu, jakmile budu znát konkrétní zadání):

Napsání běžného e-mailu

od 800 Kč

Osobní dopis/přání

od 1900 Kč

Jazyková korektura

120–150 Kč/NS

Konzultace

Nejste si jistí, jaký e-mail potřebujete? Chcete si ho napsat sami a uvítáte radu ohledně výběru tématu nebo zpracování? Nebo potřebujete něco jiného? Ráda vám poradím.

1200 Kč/hod.