Povězte mi, co vás pálí:

Rádi byste nový text

Ujasníme si téma, obsah a kdo to bude číst. Požádám vás o podklady, z nichž můžu při psaní vycházet. Hodí se analýza klíčových slov, zákaznický průzkum, přehled o konkurenci.

Chcete pomoct s úpravou

Dopíšu, opravím a doladím text, se kterým si nevíte rady. Dohodneme se, jestli budou zapotřebí zásadní úpravy, kosmetické změny, nebo stačí jazyková korektura.

Potřebujete se poradit

Vedete osobní nebo firemní blog a došly vám nápady? Píšete si texty sami, ale nejste si jisti výběrem tématu, obsahovou náplní, nebo třeba stylistikou? Společně to vymyslíme.

„Novinařina mě naučila, že témata jsou všude. Otevřeli novou pizzerii? Můžete rozebrat úroveň italských restaurací. Zamyslet se nad výhodami rozvozu jídla. Napsat o originálním těstu na pizzu. Z které strany to máte vzít? Z té, která zajímá vaši cílovku.“

Jak to celé probíhá?

1Než začnu

Potřebuji přesné zadání, abych si byla jistá, že mluvíme o hruškách a nepleteme je s jablky. Požádám vás o veškeré informace, které by se mohly při psaní hodit, a taky zapátrám na internetu. Dohodneme si termín a cenu.

2Jdu na věc

Vymyslím, jak téma co nejlíp zpracovat, a pouštím se do práce. Naciťuju se na čtenáře, ponořím se do psaní, nakonec opravuji a krátím na správnou délku. Což ale nevidíte. Uvidíte až výsledek, se kterým jsem spokojená.

3Čas na vaše připomínky

Teď jste na řadě vy se zpětnou vazbou. Nešetřete mě. Chci vědět, co vám na textu nesedí. Chválit můžete ovšem taky.  Je docela možné, že vám některé výhrady budu vymlouvat (ve vašem zájmu).

4Jazyková korektura

Na závěr zbývá text několikrát pročíst, abych opravila překlepy a případné nedotaženosti.

Kolik moje služby stojí?

Asi tolik (přesnou cenu vám napíšu, jakmile budu znát konkrétní zadání):

Článek do blogu

1900 Kč

Tisková zpráva

1900 Kč

Úprava článku

od 800 Kč

Jazyková korektura

120–150 Kč/NS

Konzultace

Cítíte, že vašemu blogu něco chybí, a nevíte co? Uvítáte radu ohledně výběru témat nebo zpracování? Nebo si nejste jistí, co přesně potřebujete? Probereme to spolu.

1200 Kč/hod.