Prstový čchi-kung aneb ruce léčí

Léčit se prstovými cvičeními? A vlastně proč ne, čchi-kung jako takový (ve volném překladu jde o schopnost pracovat se životní energií) podporuje volné proudění energie v těle, tedy i v rukou. Miluju překládat texty, v nichž se dozvím něco nového!

Bernadett Gera, autorka knihy Finger Qigong, píše: „Ačkoliv prstové cvičení je neuvěřitelně snadné a jemné, při pravidelném praktikování je jeho léčivá síla enormní. Stimulací důležitých energetických bodů (akupunkturní body) a energetických drah (meridiány) je možné cíleně působit na příslušné orgány a oblasti těla a dosáhnout tak rychlého zmírnění obtíží.“

Finger-Qigong von Bernadett GeraObvykle si prý neuvědomujeme úzké propojení mezi jednotlivými částmi   rukou a prstů a ostatních částí těla a orgánů. Většina lidí netuší, že když si po pádu položíme ruce na bolestivé místo, posíláme tudy energii do postižené oblasti těla. Je fakt, že matky tak například pokládají dětem trpící nadýmáním ruce na břicho, aby zmírnily potíže přísunem pozitivní energie. Jednáme intuitivně správně, i když si v tu chvíli neuvědomujeme komplexní energetické souvislosti v pozadí.

Ukažte to ostatním: